Золота осінь у «Зеленому масиві»: історія багатоповерхівок, в яких «живе щастя»

18 жовтня 2018

Вибір житла – справа важлива. Оселя, а відповідно і комфортність проживання в ній, впливають на сімейний затишок та настрій мешканців, формують їх побут. Саме тому обирати треба виважено, а робити свій вибір варто на користь найкращих.

В порівнянні з іншими обласними центрами Луцьк – місто невелике, однак в нашому місті є чимала кількість забудовників, які пропонують квартири на всякий смак. Незважаючи на це, в сучасних економічних умовах покупці навчилися рахувати гроші. Ну і звісно, в Луцьку добре пам’ятають історії з низкою довгобудів сумнівних забудовників, які «кинули на гроші» своїх клієнтів. Зрештою, є приклади багатоповерхівок з тріщинами, а також історія з будинком на Рівненській, що завалився.  З огляду на таку ситуацію, покупці, які шукають на ринку нерухомості квартири, довіряють лише перевіреним виробникам. Таким, без сумніву, є ТзОВ «Житлобуд-2».

«Біографія» забудовника, якому варто довіряти

В наступному році товариство з обмеженою відповідальністю «Житлобуд-2» святкуватиме своє п’ятдесятиріччя. За цей час побудовано і введено в експлуатацію близько 5 тисяч квартир, загальною площею 54 135 м2., Підприємство  добре знане і шановане на Волині, адже його працівники звели численну кількість будівель у Луцьку та області.

Зокрема, окрім житлових будинків, будівельники побудували низку об’єктів соціальної інфраструктури, таких як школи, дитячі садочки, лікарні, тощо.  Підприємство бере участь в обласній програмі будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, за якою будувалася школа в селі Житнівка Камінь-Каширського району.

Серед зданих в експлуатацію об’єктів варто згадати дитячі садки в селі Жидичин Ківерцівського району, в селі Мельники Шацького району, в місті Луцьку в 55-му мікрорайоні. Окрім цього, цьогоріч завершилося будівництво загальноосвітньої школи № 27 в місті Луцьку і вже 1-го вересня в освітньому закладі розпочалося навчання.  В «Житлобуд-2» є успішний досвід роботи з іноземними інвестиціями. Для прикладу варто згадати будівництво очисних споруд у Смолигові для «Нестле». Очолює ТзОВ «Житлобуд-2» відомий в області та за її межами досвідчений будівельник Леонід Стефанович – « Почесний працівник будівництва та архітектури» Міністерства регіонального розвитку та будівництва, «Заслужений будівельник України».

«Зелений масив» - місце, де житиме щастя

Серед багатоповерхівок, що зводяться в Луцьку яскраво вирізняється будинок житлового комплексу «Зелений масив». Знайти його неважко: він знаходить у зручній географічній локації за адресою Рівненська 113, неподалік центральної вулиці міста проспекту Волі, дороги до сусіднього обласного центру. Зрештою, ідентифікувати будівництво можна за стильною десятиповерхівкою, яка буде «старшою сестрою» для двох ще незведених будинків, які разом і сформують житловий комплекс «Зелений масив».

Десятиповерхівка побудована в зелено-жовто-білих тонах. Така гама кольорів є таким собі «антидепресантом». Побачивши будинок здалеку відразу починаєш вірити у гасло «Зеленого масиву»: «Наші квартири – місце, де живе щастя».  

Будівництво житлового комплексу стартувало в 2016-му році. Про деталі процесу розпитуємо у виконроба ТзОВ «Житлобуд-2» Степана Жданя, якого застаємо за робочим процесом. Будівельник, немов диригент, керує діями своєї підлеглих, однак знаходить час, аби розповісти про своє багатоповерхове дітище.

За його словами, завершується здача першої черги квартир. Зокрема, здаються в експлуатацію 160 квартир у 3-х під’їздах. «Майже всі ці квартири продані. Це ознака того, що надійний забудовник і якісне житло», - розповідає виконроб. Два наступних підїзди будівельники планують завершити влітку 2019 року. Загалом, у житловому комплексі планують звести 3 будинки.

Степан Ждань коротко розповів про те, що у трьох під’їздах десятиповерхівки завершуються останні роботи: « Всередині є стяжки, штукатурка,  котел, радіатори, вікна, вхідні двері. В підїздах зроблений ремонт, плитка, підлога, стіни пошпакльовані. Коли людина отримує ключі від квартири відразу отримує і документи. Вона приходить і включає собі індивідуальне опалення. Ну і залишається робити ремонти та поселятися в квартири».

За словами виконроба, під час будівництва відбулось дотримання усіх державних будівельних норм, забезпечено належну ізоляцію, а  цегляні стіни утеплені мінеральною ватою. Окрім цього, у квартирах буде індивідуальне опалення, сучасна вентиляція,  вхідні броньовані двері та енергозберігаючі вікна.

«Зелений масив» не «замерзне»

Розмовляючи з будівельниками, згадуємо про те, що Луцьк знає приклади «заморожених» будівництв житлових багатоповерхівок, коли люди в кращому випадку десятками років чекали на свої оселі, а в гіршому – кинуті напризволяще горе-будівельниками були змушені своїми силами шукати шляхи для того, аби добудувати свої квартири.  «На нашій фірмі не було ніколи, що заморожується будівництво. Було, що через природні причини тиждень-два не встигали вчасно виконати роботи, але від цього ніхто не застрахований. Наприклад, літом дощ піде і всі роботи по благоустрою затримуються. Однак глобальних затримок, а тим більше «заморожених» будівництв у нас не було», - з впевненістю розповідає Степан Ждань. Зрештою, не пригадує таких історій, повязаних з «Житлобуд-2» автор цих рядків та всезнаючий «Гугл».

 

Довіра з п’ятдесятирічним стажем

Виконроб розповідає про ще один цікавий і дещо фантастичний факт, зважаючи на теперішню економічну ситуацію та важку купівельну спроможність громадян: «Люди до нас ідуть. Ми особливої  реклами як такої не робили, а люди передавали враження один від одного. Тож навіть у двох недобудованих під’їздах майже всі квартири продані. А там, де риють котловани і ще не почалося будівництво, люди також запитують про те, коли ж почнуться роботи».

Згадуючи те, що в місті є чимало вже зданих в експлуатацію будинків з квартирами без господарів, слова виконроба приємно дивують. Сумніви у їх достовірності розвіялися через декілька хвилин, коли поблизу будівельників з’явився чоловік у «цивільному», який цікавився, коли ж почнуть зводити наступні будинки «Зеленого масиву».

Хороший благоустрій – комфортне проживання

Розмовляючи з виконробом та юристом підприємства Наталією Красун, спостерігаємо за тим, що паралельно із будівництвом житлового будинку, здійснюється і благоустрій двору. Поблизу вже завершених під’їздів фінішують останні роботи, кладеться бруківка, монтуються лавки та покрівлі для підвалів. 

Будівельники розповідають, що невдовзі зявляться поблизу будинків і паркомісця, а в майбутньому – зведуться 100 гаражів. Тут будуть і нежитлові комерційні приміщення. Як і годиться, облаштують «житлобудівці» і дитячий та ігрові майданчики. Остаточно благоустрій сформують самі мешканці тутешніх будинків. Їм залишиться добавити сюди трішки щастя ,посмішок та дитячого сміху.

Навколишня інфраструктура, місце розташування

«Зелений масив» - не просто голослівна назва. Будівництво буквально оточене зеленими насадженнями, які вже підфарбувала у свої кольори осінь. Неподалік знаходяться дитячий садок № 34, школа №18,  супермаркет «Експрес Там-Там», ринок «Лучеськ», центральне відділення «ПриватБанку», відділення Укрпошти, кілька аптек.

Зрештою, неподалік будівництва є вся необхідна інфраструктура. Юрист ТзОВ «Житлобуд-2»  Наталія Красун впевнена, що інфраструктура покращуватиметься ще:  «Як тільки здамо житлові будинки, я впевнена, що з’являться тут і нові магазинчики, аптеки та інші необхідні локації».

Поблизу «Зеленого масиву» немає «висоток», які робили б немальовничим вигляд з вікон. Навколо – зелена зона та невисокі житлові будинки, неподалік знаходяться Теремнівські ставки та парк 900-річчя міста Луцька.   Позитивом є й те, що від «Зеленого масиву» є вихід на вулицю Рівненську, Підгаєцьку і проспект Відродження.

Тутешнім мешканцям не доведеться шукати, де купити ласощі для малюків, чи необхідні ліки, не потрібно буде мізкувати над тим, де погуляти, адже все необхідне – поруч.  Район, в якому знаходить житловий комплекс тихий і комфортний.

Копійка гривню береже

У «Зеленому масиві» великий вибір квартир площею до 60 квадратних метрів, власники яких можуть зекономити, адже податок на нерухомість сплачувати не будуть. Будівельники запевняють, що  енергозберігаючі технології та індивідуальне опалення дозволять заощадити за рахунок зниження тепловтрат і можливості самостійно регулювати використання газу залежно від потреби власника квартири.

Наталія Красун запевнює, що  в «Зеленому масиві» ціна та якість знайшли хорошу гармонію. Загалом, середня ціна на один квадратний метр наразі коливається від 11 тисяч 500 до 13 тисяч гривень, однак коригується з огляду на чергу. Юрист задоволена тим, як продаються квартири житлового комплексу: «В нас і в попередньому будинку в Липинах така ж історія була. До здачі в експлуатацію ми все продали. Нас знають як надійну фірму, якій вже майже 50 років».

Великим плюсом для покупців є можливість розтермінування оплати. «Людина бере кредит, платить 30 відсотків вартості квартири, а решту платить рівними частинами безвідсотково. Така опція є можливою для всіх категорій громадян. І людині зручно, і ми знаємо, що квартира продана», -  запевнює Степан Ждань.

Творці «Зеленого масиву»

Спілкуючись з юристом та виконробом, дізнаюся, що на будівництві працює 80 робітників. Більшість – волиняни. «Всі офіційно працевлаштовані, вся зарплата біла», - запевняє виконроб, а згодом додає, що інцидентів та трагічних випадків на будівництві немає.

 Всі тутешні працівники привітні. Чоловіки жартують і передають «привіти» у фотокамеру, жінки –  бідкаються, що не нафарбовані і не причепурені, але все одно позують на камери та посміхаються.

«В «Житлобуді-2» я працюю з 1996-го року. І так за своїм директором ми всюди, куди він – туди й ми(Леонід Стефанович, - примітка автора). Хороший він в нас, ми йому довіряємо. В нас дуже дружній колектив, працювати комфортно», - розповіла муляр-штукатур Зіновія Швайко. Такий мікроклімат серед працівників та їх професійний підхід до своєї роботи змушує відкинути останні сумніви і бути впевненим, що «Зелений масив» справді даруватиме своїм мешканцям щастя.

Осінній жовтневий день на «Зеленому масиві» відкрив для автора цих рядків справжню зелену оазу серед кам’яного міста. Тут багато зелені і тварин, панує хороша робоча атмосфера.  Навколо ходять молоді сім’ї які, здається, з нетерпінням очікують завершення будівництва і готові відразу заселитися в свої довгоочікувані оселі. Осінь у «Зеленому масиві» зачаровує. Там вже диве щастя. Воно зустріне вас, коли відкриєте двері своєї квартири.

Наступна новина
День народження директора ТзОВ "Житлобуд-2" Леоніда Степановича Стефановича

Станьте ближче до своєї мрії!

Відправте Ваші дані, і ми зателефонуємо Вам!